اکسس پوینت های دیواری

 

weak signal

 

 

 

حتما برای شما هم پیش آمده که در گوشه ای دنج از خانه مشغول استراحت شده اید و ناگهان متوجه میشوید که سیگنال وایرلس ضعیف است و از طرفی نمی توانید جای مودم را به طور مداوم تغییر دهید یا آنکه با لپ تاپ مشغول گشت و گذار در اینترنت هستید و گوشی شما نیاز به شارژ دارد اما لپ تاپ جریان کافی از طریق پورت یو اس بی به دستگاهتان نمیدهد و ساعت ها طول میکشد تا موبایل شما را شارژ نماید و این تازه اول بدبختی است چون چند راهی هم نیاز دارید تا هم لپ تاپ را تغذیه کنید هم موبایلتان را!!!

شرایط حتی برای شرکت ها و دانشگاه ها بدتر هم می شود. دانشجویان خوابگاه نیاز به اینترنت دارند و شما تعداد زیادی اتاق دارید و نصب و راه اندازی یک اکسس پوینت با برد بالا که تمام اتاق ها و حتی کتابخانه را که در طبقه زیرین قرار دارد، پوشش دهد کاری بس دشوار است و همیشه یه جای آن میلنگد. نتیجه خیل عظیم دانشجویان ناراضی و تشنه اینترنت! اما همانطور که همیشه گفته ام تکنولوژی به کمک تکنولوژی میاید و نه در کارش نیست.

شرکت آی پی کام که همه آن را بخاطر اکسس پوینت های آن می شناسند و در کشور ما نیز فعال است راه حل جالبی دارد. W30AP نام یک اکسس پوینت وایرلس است که دقیقا به جای پریز برق شما قرار میگیرد و می تواند از طریق شبکه سیم کشی شما به اینترنت متصل شود و در مقصد کاربران از طریق وایرلس به آن متصل شوند. در ضمن یک درگاه یو اس بی دارد که میتوانید دیوایس های موبایلی خود را با آن شارژ نمایید. همچنین با وجود پورت تلفن نیازی به پریز جداگانه تلفن ندارید. 

 

ip come wall plate access point

 

ip come wall plate access point

 

 

این دستگاه کوچک اما پرقدرت امکانات مدیریتی فوق العاده ای نیز دارد که آن را به محصولی مورد توجه مدیران تبدیل می نماید. امکان ایجاد دو SSID که در VLAN های  مختلف قرار میگیرند و به همین سبب می توانید تنظیمات مختلفی برای هر دسته از کاربران متصل شده ست نمایید. مثلا دسته ای را به عنوان کاربر میهمان و دسته ای را کاربر عادی تعریف کنید. به همین راحتی در خوابگاه میتوانید برای هر اتاق یک اکسس پوینت W30AP قرار دهید و همه آن ها را به سوییچ POE متصل نمایید و از همین طریق اینترنت را در همه جا شیر کنید. این اکسس پوینت وایرلس حتی یک پورت LAN هم به شما میدهد و اگر اتاق مورد نظر دارای PC است از طریق پورت Lan آن را به شبکه متصل نمایید. در خانه هم این وسیله بسیار کاراست و هم یک پورت یو اس بی به شما می دهد و شما را از خرید انواع شارژر بی نیاز میکند و هم خیالتان راحت است که همه اتاق ها اینترنت وایرلس دارند. در نهایت از دست میهمانان سمج خود که هر بار پسوورد وایرلس شما را طلب میکنند راحت می شوید و به عنوان مهمان از اینترنت محدود شده شما استفاده می نمایند.

 

 

ip come wall plate access point

 

 

 

 

نگارنده: علیرضا طاهری