خانه هوشمند من

 

my smart home

 

امروزه شکی نیست که تکنولوژی بخش شیرین زندگی انسان قرن 21امی است. البته گاهی این شیرینی عواقبی نیز در پی دارد اما خواه ناخواه ما را اسیر و شیفته خود ساخته است. از گوشی ها و تبلت های هوشمند گرفته تا انواع ربات ها و ماهواره ها، در منزل یا محل کار از این ابزارهای بازیگوش و پرکاربرد بهره میبریم.

 البته همیشه یک مساله آزاردهنده وجود دارد و آن افزایش تعداد این دستگاه ها و در نتیجه مصرف روزافزون انرژی است.اما اینجا دقیقا جایی است که تکنولوژی به خودش فیدبک منفی می دهد. می پرسید چگونه؟ پس با ما همراه شوید...

اسمارت پلاگ نام وسیله جدیدی است که کم کم دارد جای خود را در کنار ما پیدا می کند و حسابی سر و صدا کرده. این دستگاه های کوچک قادرند تا خانه یا محل کار شما را هوشمند کنند و مراقب وسایل  و منزل شما باشند. یک اسمارت پلاگ وای فای بخرید، آنرا به پریز متصل کنید و راحت در تخت خود دراز بکشید. با نصب اپلیکیشن مربوطه در تلفن همراه لامپ ها را خاموش یا روشن کنید. برای تلویزیون خود که کودکانتان در حال تماشای آن هستند زمان بندی تعریف کنید تا راس ساعت مشخصی خاموش یا روشن شود. یادتان رفته اتو روشن است؟ پاور پلاگ در صورت داغ شدن بیش از اندازه، دستور خاموش شدن می دهد. قابلیت های این دستگاه های کوچک فراتر هم می رود مثلا دوست دارید زمانی که در منزل نیستید سارقان را فریب دهید و لامپ ها را روشن و خاموش نمایید؟

 

dlink smart plug

tp link smart power plug

اسمارت پلاگ DSP-W215 ساخت دی لینک می تواند مصرف هر کدام از وسایل برقی منزل شما را اندازه گیری کند. پس به راحتی هر ماه مقداری از  انرژی و صدالبته از قیمت قبض های خود کم کنید.

داستان زمانی جذاب تر می شود که با اتصال یک اکوی آمازون میتوانید با صدای خود اسمارت پلاگ را خاموش یا روشن کنید و زمانی که با دست پر از میوه و خوراکی به خانه می رسید چراغها و سیستم تهویه را با گفتن "راهرو روشن" روشن نمایید.

 

amazon echo

 

گستره کارهای قابل برنامه ریزی با این دستگاه به قدری است که قابل شمارش نیست. چراغ های خواب  کودک دلبندتان را بدون نیاز به بلند شدن از تخت خود خاموش کنید تا تجربه یک خواب شیرین با اسمارت پلاگ را تجربه کنید. اگر مایلید با این دستگاه ها بیشتر آشنا شوید اینجا را کلیک کنید. 

نگارنده: علیرضا طاهری

استفاده با ذکر منبع بلامانع است